Home › Uczenie się dróżką do sukcesu?
Home › Uczenie się dróżką do sukcesu?

Uczenie się dróżką do sukcesu?

,,Ucz się, ucz, ponieważ edukacja do potęgi klucz! " - zapewne nie raz usłyszałeś to od ludzi bardziej wprawionych. Jedni mówią, że okres nauki jest niesłychany, a drudzy, że pamiętają go jako najokropniejszy okres w ich życiu. Jak jest rzeczywiście? Nie można tego stwierdzić, bo dostrzegalnie widać, że zdania są różnorodne.

Każdy po zakończeniu szkoły wyraża własną opinię na ten temat.

Można zaobserwować, że osoby, które właśnie się uczą nagminnie narzekają, zaś z drugiej strony na myśl przychodzą wspomnienia mamy, w których tak niesamowicie wesoło wspomina czasy spędzone w szkolnej ławce. Zdaje się, że nauczyciele wtedy byli całkiem innymi ludźmi, a ich nastawienie zdumiewało. Bywały oczywiście osobliwości. W dzisiejszych czasach też są, ale przeważnie w przeciwną stronę. Słowo "nauka" jest interpretowana przez każdego w inny sposób.

Potrzeba na to spojrzeć subiektywnie.

Niektórzy lekcją określają całe swoje istnienie. Zdobywają mądrość, którą mogą ulokować w danej dziedzinie, aczkolwiek nie twierdzą, że jest to zasługa szkoły. Natomiast są osoby, dla których nauka kojarzy się tylko i wyłącznie z tonami książek, ocenami wstawianymi do dziennika. Cóż, można by powiedzieć, że w każdym z tych twierdzeń jest odrobinę racji. Nie można zapominać, że ludziom, którzy się uczą, mają dobre wyniki jest prościej w życiu, bowiem trafić na należyte studia nie jest tak bardzo przystępnie. Jeżeli ktoś chce rozwijać się w kierunku np. medycyny, nauka jest niezastąpiona, a zdobyta wiedza będzie towarzyszyć przez calutki czas pełnienia swojego zawodu. Żadna gafa nie jest dozwolona.

Osoby, które mają problemy z przyswajaniem wiedzy, mogą się kształtować praktycznie.

Praca fizyczna przeważa nad umysłową. To jednak nie powinno zniechęcać młodych osób do zdobywania wiedzy, jako że z czasem docenią te godziny przebywane na żmudnym powtarzaniu nużącego materiału na egzamin. Reasumując: uzyskana mądrość i umiejętności towarzyszą nam nieprzerwanie, a przykładem może być czytanie i pisanie. Nauka daje dużo kluczy, a tylko do nas należy decyzja czy ich użyjemy..
Kliknij tutaj: geburtstagswünsche

<< Poprzedni
Następny >>