Home › Szukam najlepszego leasingu
Home › Szukam najlepszego leasingu

Szukam najlepszego leasingu

W sytuacji gdy prowadzimy własną firmę powinieneś rozważyć kupno auta służbowego .

Samochód firmowy pozwoli nam odciążyć nasz prywatny pojazd ale także odliczyć koszty jego użytkowania.

Zakup auta służbowego można sfinansować pożyczką. Pożyczka na samochód służbowy pozwoli nam na rozłożenie kosztów zakupu w lekkie do spłaty raty miesięczne. Każdy właściciel firmy planujący zakupić pojazd firmowy finansowany z kredytu samochodowego, najpierw powinien rozważyć, jaki samochód go konkretnie zainteresował. Od typu pojazdu bowiem zależy wysokość raty zaciągniętego kredytu. Następny krok to wybór instytucji finansowej, np banku, w jakim zwrócimy się o kredyt. Warto porównać każdą z ofert i zdecydować się na najlepszą. Przed wizytą w banku musisz zebrać wszelkie dokumenty firmowe wymagane do kredytu. Na metodę finansowanie kupna auta firmowego możemy wybrać kredyt na samochód firmowy albo kredyt obrotowy bez wytyczania konkretnego celu finansowania. Każdy z nich ma swoje korzyści i wady . Kredyt samochodowy jest przeważnie niżej oprocentowany, lecz pamiętać należy, że w dowodzie rejestracyjnym, jako prawny właściciel będzie zapisany bank zatem sprzedaż przed spłatą pożyczki nie wchodzi w grę. Kredyt obrotowy wiąże się z większym oprocentowaniem, jednak daje swobodną możliwość dysponowania środkami pieniężnym i pojazdem zakupionym za nie.

Niezależnie od tego, który kredyt zaciągniemy w banku po zakupieniu pojazdu firmowego możesz pozwolić sobie na zaliczanie do kosztów uzyskania dochodu opłaty z nim związane.

Kupując samochód na kredyt, za koszty podatkowe uznać możesz: odsetki od pożyczki, opłaty związane z spłacaniem kredytu oraz odpisy amortyzacyjne..
Zobacz:
Tracenie wagi i dietetyczne potrawy