Home › Preparaty na łysienie polecane przez lekarzy
Home › Preparaty na łysienie polecane przez lekarzy

Preparaty na łysienie polecane przez lekarzy

Z problemem ponadprzeciętnego wypadania włosów ma problem coraz większa liczba panów, ale także kobiet. Powodow tegotypu stanów może być sporo, stąd niezmiernie ważna jest diagnostyka i wybór takiej metody leczenia, albo profilaktyki, który będzie najbardziej wskazany. W leczeniu warto wykorzystać doceniane środki naturalne np. olejek kokosowy, skrzyp polny czy algi. Dzięki płukankom z ich zawartością wzmocnimy włosy, ograniczymy ich wypadanie. Szybciej natomiast działać będą środki z chemicznymi substancjami, choć te wykazują zdecydowanie więcej niepożądanych skutków ich uzywania.

Bardzo duże znaczenie w profilaktyce ma dokładna pielęgnacja skóry głowy, zmniejszenie zabiegów na włosach (farbowanie, prostowanie, suszenie) oraz masaż skóry głowy, dzięki któremu motywujemy cebulki włosów. Leki na receptę zalecane w zaawansowanych stadiach chorób mogą być stosowane jedynie zgodnie ze wskazówkami specjalisty. Narastanie włosów uaktywnia minoxidil. Środki z jego zawartością najczęściej wmasować trzeba dwa razy dziennie. Czas działania to około 3 miesiące - w tym czasie powinny pojawić się nowe włosy w tych miejscach, w których je stracilismy. Inna metoda to aplikowanie substancji z kortyzolem.

Raz w miesiącu powtarzany jest wstrzyk, a efekt widoczny nawet po miesiącu.

Dermatolog może zalecić wspomagającą terapię. Trzeba zaznaczyć, że z roku na rok wzrasta liczba leków i zabiegów na wzrost włosów.

To, z jakich przyczyn utracimy włosy ma znaczenie w wyborze właściwej metodyleczenia.

Domowe metody są skuteczne w niegroźnych stanach zapalnych. W przypadku, gdy nie ma efektu, niezbedna jest wizyta u dermatologa, który przeprowadzi wywiad, zleci badania i zastosuje metodę terapeutyczną..