Home › Prawda io fałsz tyczące się jagód acai jak również ich działania
Home › Prawda io fałsz tyczące się jagód acai jak również ich działania

Prawda io fałsz tyczące się jagód acai jak również ich działania

Pomimo powiekszenia zainteresowania owocami acai w przeciągu ostatnich lat narosło wokoło właściwości wspomnianego owocu wiele nieprawdziwych twierdzeń. Jakie opinie są potwierdzone, a które teorie to mit? Prawda!. Owoce palmy brazylijskiej zwalczają wolne rodniki na skutek zawartości antyoksydantów które ograniczają ich aktywność.

Przydatne są również we wzmacnianiu odporności, spadku „złego” cholesterolu, co wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Jagody wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, wzmaga metabolizm, reguluje trawienie – więc zdają egzamin w odchudzaniu i to właśnie w tym kontekście znane są one najlepiej. Bez wątpienia warto podkreślić, że wyłącznie jagody nie uczynią cudów – konieczne jest wprowadzenie pełnowartościowej diety i aktywności fizycznej – wtedy wyniki mogą być widowiskowe. Zawartość kwasów nienasyconych Omega w owocach ma wpływ na sprawność umysłową i działanie układu nerwowego, także mózgu. Zaletą przyjmowania owoców palmy brazylijskiej jest również widoczne wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – a to dzięki fitosterolom, które w jagodach również się znajdują.Mity dotyczą przewaznie twierdzeń, że jagody zawierają ogromne ilości wapnia i białka. Rzecz jasna same jagody nie wyleczą schorzeń, jakich leczenie wspomagają. To wyłącznie dodatek do leczenia i fragment profilaktyki zdrowia. Rzecz jasna suplementy z jagodami acai nie do końca są w 100% naturalne – kumulują mnóstwo dodatków, które opisane powinny być na etykiecie suplementu. Decydując się na uzupełnienie diety owocami acai, w dowolnej postaci dostępnej na rynku warto nie tylko doczytać zalety jagód, ale i potencjalne przeciwwskazania do ich zazywania, bo i takie istnieją.

Nie warto snuć przypuszczenia też we wszystkie dane przekazywane przez znajomych, a nawet sprzedawców owocó acai – jak widać mogą być one przesadzone..


Sporo informacji odszukasz tylko tutaj:: masse musculaire que manger