Home › Notebook czy też stacjonarka? Co jest sensowniejszym wyborem?
Home › Notebook czy też stacjonarka? Co jest sensowniejszym wyborem?

Notebook czy też stacjonarka? Co jest sensowniejszym wyborem?

Każdy kto myśli nad wybraniem komputera musi w pierwszej kolejności zastanowić się czy jest mu niezbędny netbook. Wbrew pozorom wybór wcale nie jest taki łatwy jakby się myślało. Przede wszystkim powinno zastanowić się czy przenośność jest tak bardzo pożądaną cechą, że opłaca się pozwolić sobie na zmniejszenie opcji rozbudowy kosztem sporo mniejszych wymiarów oraz sporo mniejszych opcji. Wbrew pozorom możliwość transportu netbooka to nie jedyne jego cechy dodatnie. Dodatkowo mniejsze wymiary w większości przypadków także będą bardzo dobrą zaletą Jeśli chodzi o stacjonarki to ich główną zaletą jest o wiele większa moc obliczeniowa niż laptopy.

Dodatkowo w większości przypadków można je bardzo dużo prościej rozbudować a także są dość sporo tańsze niż rozwiązania oparte o netbooki. W największym skrócie rzecz biorąc jeżeli poszukuje się rozwiązań mających największą moc trzeba wybrać komputery stacjonarne, natomiast jeśli jest możliwość pozwolić sobie na wydanie ogromnej ilości mamony kosztem niewiele mniejszej mocy to lepszym pomysłem jest wybranie laptopa. Przynajmniej będzie można go gdzieś zabrać. Natomiast jeżeli wielkość nie ma znaczenia natomiast a priorytetem jest moc oraz możliwości to wybór komputera stacjonarnego to mający najwięcej sensu pomysł.

Jeżeli chodzi o laptopy to również mają swoje wady poza ceną, czy też brak możliwości łatwej naprawy.

Jednak obecnie w sporej części przypadków dużo lepiej sprawdzają się nowoczesne netbooki średniej jakości. Istotne jest dodatkowo, aby decydować się na odpowiednich producentów sprzętu..
Blog: mango afrykanskie

<< Poprzedni
Następny >>