Home › Miasteczko czy wioska?
Home › Miasteczko czy wioska?

Miasteczko czy wioska?

Wiadome jest, że nasz kraj, jakim jest Polska jest pełen niespodzianek i nieodkrytych miejsc.

Ludzie często zastanawiają się na jakim obszarze te miejsca wynajdywać.

Jedni twierdzą, że nigdzie indziej nie znajdą takiego spokoju jak na wsi, a inni, że miasto, które tętni życiem daje im niesłychanego kopniaka do działania.

Cóż, jak widać opinie są różne. Nic nadzwyczajnego, bo upodobania ludności są tak kolorowe jako wiosenny ogród. Wieś posiada sporo swoich zalet a mianowicie:
malutki ruch na drodze, dzięki czemu można w spokoju spacerować, cisza i spokój dają chwilę na zregenerowanie sił, nasze płuca też mają możliwość odetchnąć, gdyż jest korzystniejszej jakości powietrze, możliwość posiadania zwierzęcia, możliwość posiadania swojego ogródka, pola uprawnego. oszczędność pieniędzy. Jak można zauważyć - zalet jest wiele, ale należy zapoznać się również z wadami: malutko możliwości, brak miejsc, w które można się wybrać ze znajomymi, szkodliwe maszyny rolnicze, każdy zna się nawzajem. Wszystko posiada swoje wady i zalety. Także nie należy się sugerować tym, co ktoś inny powiedział, a najlepiej przetestować na własnej skórze. Skoro mamy już zalety i wady bycia na wsi, to trzeba zrobić to samo z miastem. Spójrzmy: jest więcej sklepów, gdzie dojdziesz nawet na nogach, brak problemów z komunikacją, ogrom możliwości, restauracje, bary, puby, dużo atrakcji, znacząca anonimowość. Przejdźmy do wad: złej jakości powietrze, duży ruch, hałas oraz gwar, malutka ilość zwierząt, mało zieleni. Może zdarzyć się tak, że niektóre z wymienionych opcji ktoś zaklasyfikuje do całkiem innej grupy albo na odwrót.

Ludzie mają swoje upodobania. Jedni lubią to, a drudzy coś innego. Przez to, na świecie rozwija się tak wiele różnych rzeczy, świat nie jest jednostajnyjednakowy. INFORMACJA! Najdrobniejszą wsią w Polsce jest usytuowany na Dolnym Śląsku.

Prawdopodobnie mieszkają tam jedynie dwie osoby.

Nie ulega wątpliwości, że największym miastem jest Warszawa, a kolejnymi po niej są Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań. Zadecyduj zamieszkać tam, gdzie ty czujesz się najkorzystniej, a wtedy na pewno będziesz szczęśliwy!.
Zobacz:
Tracenie wagi i dietetyczne potrawy