Home › Jakie zwierzątko kupić dla rodziny?
Home › Jakie zwierzątko kupić dla rodziny?

Jakie zwierzątko kupić dla rodziny?

Niemal każde z pociech w określonym wieku zaczyna marzyć o posiadaniu własnego zwierzaka domowego.

Rodzice często zgadzają się, żeby spełnić to marzenie, mając świadomość, że dziecko w towarzystwie zwierzaka rozwija się lepiej. Jeśli bierzesz pod uwagę wprowadzenie do domu nowego domownika, dobrze zastanów się, który pupil będzie najodpowiedniejszy. Najpopularniejszym pupilem jest bez wątpienia pies. Dzieci uwielbiają psy, gdyż są bardzo przyjacielskie i można je uczyć sztuczek. Nie ma jednak wątpliwości, że wymagają też dużo poświęcenia ze strony właściciela.

Najbardziej odpowiednie są dla rodzin, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed wyborem psa powinno się też dogłębnie przemyśleć wybór odpowiedniej rasy. Do niezbyt przestronnego mieszkania wygodniej jest zakupić niezbyt dużego pieska. Najczęściej rozważaną alternatywą dla pieska jest bez wątpienia kot.

Również można go głaskać i zrobić z niego rodzinnego pupilka.

Koty jednak bywają bardziej niechętne słuchania poleceń.

Może się okazać, że zamiast bawić się z dzieckiem będą wolały chodzić własnymi drogami. Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją familię o nowego lokatora, często decydują się na pomysł kupienia rybek. Niestety, takie zwierzaki nie są za bardzo interesujące dla maluchów. Stanowią raczej dekorację mieszkania niż rodzinnego przyjaciela. Jeżeli nie posiadasz za dużo miejsca w mieszkaniu pomyśl także o zwierzakach mieszkających w klatkach.

Niewielki chomik, żywiołowy królik czy puszysta świnka morska także mogą sprawić członkom rodziny sporo uśmiechu.

Są jednak łatwiejsze do hodowania niż kot czy pies.

Nawet małe dziecko chętnie się nimi zajmie..


<< Poprzedni
Następny >>