Home › Jak zagospodarować przestrzeń nad schodami?
Home › Jak zagospodarować przestrzeń nad schodami?

Jak zagospodarować przestrzeń nad schodami?

Zagospodarowanie swojego mieszkania oznacza sporo pracy. Zanim zaczniemy działanie prawdopodobnie nie jesteśmy świadomi, jak dużo czeka na nas dylematów.

Przestrzeń w mieszkaniu wymaga mądrego rozwiązania.

Nie ominie cię przeglądanie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz oglądanie aktualnych czasopism. Czasami skupiamy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi czas również na mniej znaczące elementy wystroju wnętrza. Przykładem jest przestrzeń umieszczona nad schodami. Warto odpowiednio ją udekorować, ponieważ każdy z lokatorów będzie oglądać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia. Fajnym pomysłem na zaaranżowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest przygotowanie pewnego rodzaju ściany wspomnień.

Aby zrealizować ten pomysł, niezbędne są rodzinne fotografie.

Najlepiej wydrukować je w różnych wymiarach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu domach brakuje odpowiedniego miejsca, żeby wystawiać wspólne fotografie. Niespotykanym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni nad schodami jest naklejenie dopasowanej do miejsca fototapety. Ciekawie będą prezentować się te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie powiększy się.

Ciekawy wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze...

schodami. Otrzymasz iluzję, jakby z domowych schodów można było wyjść na grecką uliczkę czy malowniczą leśną ścieżkę. Jeśli wolisz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne lampy na ścianie nad schodami.

Mogą interesująco wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo domowników..