Home › Jagody acai na nadwagę a także na dobre samopoczucie
Home › Jagody acai na nadwagę a także na dobre samopoczucie

Jagody acai na nadwagę a także na dobre samopoczucie

Jagoda acai pochodzi z lasów Amazonii. Znana i uzywana przez rodowitych mieszkańców od ponad wieku, w chwili obecnej testowana przez naukowców z wielu krajów. Z pewnością popyt na owoce wraz z odkrywaniem nowych ich właściwości ciagle wzrasta. Prace badawcze dowodzą, że owa skromnych rozmiarów jagoda, wyglądem przypominającą borówkę o subtelnym, jagodowo-czekoladowym smaku, z dużą pestką posiada szereg właściwości, które jakże ochoczo wykorzystujemy.

Przede wszystkim dzięki bogactwu witamin B, E, C, składników mineralnych (wapń, żelazo, fosfor, potas) i związków fenolowych. Owoce acai posiadają więcej, niż zielona herbata albo czerwone winogrona przeciwutleniaczy.

Wszystkie aktywne związki acai pozwalają wpływać na wygląd, urodę i idealną figurę, wspomagają naczynia krwionośne i pracę serca, wspomagają ochronę komórek, biorą udział w redukcji wolnych rodników, pozwalają utrzymywać metabolizm energetyczny, wyostrzają wzrok, odporność, układ nerwowy i pracę mózgu, regulują procesy trawienia.


nahrungsergänzungsmittel muskelaufbau wiki


Na skutek posiadania antyoksydantów wykorzystuje się je w przeciwdziałaniu znacznej liczby schorzeń, nawet nowotworowych. Wartości odżywcze acai pozwalają regulować poziom cukru we krwi, cholesterolu, mają wpływ na jakość kości i mięśni, wzmacniają układ immunologiczny. W związku z tym również najmniejszym dzieciom warto podawać ten cud przyrody w celach ochrony przed infekcjami wirusowymi albo bakteryjnymi. Trzeba szukać takich suplementów, albo soku, które zawierają wyłącznie jagody acai, mimo, iż na rynku występują też suplementy kumulujące kilka składników, np. przyspieszających redukcję masy..