Home › Dlaczego bez ustanku nie mogę wyszczupleć?
Home › Dlaczego bez ustanku nie mogę wyszczupleć?

Dlaczego bez ustanku nie mogę wyszczupleć?

Treningi, dieta, głodówka, odżywki - ludzie, dla jakich nadprogramowe kilogramy tworzą prawdziwy kompleks są w stanie sięgnąć po w największym stopniu jałowe sposoby tracenia zbędnych kilogramów polecane przez pseudo-profesjonalistów. Po kilku tygodniach stosowania się do restrykcyjnych zaleceń okazuje się, że w dalszym ciągu tracenie wagi nie zapewnia pożądanych rezultatów.

Wyraźnie przeciwnie - czuje się wzmożone zmęczenie, dyskomfort fizyczny a nawet dolegliwości bólowe.

Czym to jest podyktowane? Elementów, które za to odpowiadają jest parę i prawie wszystkie koncentrują się na zbyt niskokalorycznej diecie. Jako że jemy mało musimy smukleć.

Wydaje się to oczywiste, niemniej jednak często okazuje się, że taka odżywcza głodówka pod żadnym pozorem nie jest korzystna dla organizmu.

Dieta odchudzająca nie ma być silnie restrykcyjna. Musi być zbilansowana w taki sposób, aby organizm dostawał wszystkie składniki odżywcze jakich pragnie do zwyczajnego funkcjonowania. Ponadto za niemożność zrzucenia zbędnych kilogramów odpowiedzialne są w stanie być także przewlekłe choroby metaboliczne bądź hormonalne. Tutaj właśnie dlatego fachowcy doradzają, by przed podjęciem definitywnej decyzji o przeznaczeniu restrykcyjnych diet redukcyjnych skonsultować się z lekarzem, który określi wskazania i ewentualne przeciwwskazania.

Należałoby również wykonać szereg podstawowych badań, jakie jednoznacznie stwierdzą, że zastosowanie jakichkolwiek diet i wzmożonej aktywności fizycznej nie będzie dla organizmu zbyt wielkim a równolegle niebezpiecznym obciążeniem..