Home › Czemu się umotywować do potyczki z otyłością?
Home › Czemu się umotywować do potyczki z otyłością?

Czemu się umotywować do potyczki z otyłością?

Nadmierne kilogramy sprawiają, że nasz stan psychiczny ulega pogorszeniu. Dopada nas dół, odrętwienie i zniechęcenie do wielu aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań w gronie przyjaciół. Paraliżuje nas obawa przed tym co powiedzą o nas obcy. Należy więc odchudzić się.

Nadrzędnym czynem prowadzącym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to między innymi upatrzona spódnica, nowe buty, wycieczka w wyśnione miejsce.

Siła motoryczna wewnętrzna to nasze lepsze samopoczucie, pochwała przyjaciół czy zachwyt w oczach innych ludzi .

W jaki sposób więc zmotywować się do walki z otyłością? 1.

Zawsze przypominaj sobie, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Zamysł Twojej przyjaciółki nie są Twoim zamysłem. Zastanów się co sprawia u Ciebie tak silną chęć zrzucenia nadwagi? 2.

Pozwól sobie na drobne potknięcia.

Wszyscy je mają. Droga do zdobycia sukcesu nigdy nie jest usłana różami. 3. Wizualizuj sobie swoje życie gdy osiągniesz sukces. To pomoże Tobie przeżyć w decyzji. 4.

Chwal siebie i wyróżniaj nawet za małe osiągnięcia.

Tylko nie łakociami. Pozwól sobie na bilet do teatru, wizyta u fryzjera, wodę toaletową . 5. Poszukaj osobę, z którym możesz konkurować. Waszym marzeniem będzie, kto pierwszy pozbędzie się konkretną liczbę kilogramów.

Rywalizacja często pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć cel. Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem nie przetrwasz, zawsze możesz podjąć swoją drogę po raz kolejny..