Home › Buy loose tea online uk
Home › Buy loose tea online uk

Buy loose tea online uk

Poczucie porannej kawy jest uzależniony szczególnie od formy jej palenia, przygotowania, a przede wszystkim od sposobu stosowanych ziaren kawy.

Kawowiec jest drzewem, które w pierwotnych założeniach, osiąga wysokość 15 metrów. Na świecie spotkać możemy przeszło 60 rodzajów kawowca, jednakże aktualnie prym wiedzie Arabika i Robusta.

Arabica to jeden z podstawowych ziaren kawy, który zajmuje 70% rynku.

Jej ziarna są długie, a wewnątrz jest specyficzny szew tworzący literę „s”. Kofeina zaparzona z ziaren Arabika jest delikatna i aromatyczna, jak również ma niską zawartością kofeiny, która oscyluje między 0,9 a 1,7%.

Ze względu na konkretne warunki pogodowe, arabika uprawiana jest zazwyczaj w Kolumbii, Indiach, jak i na Jawie, Sumatrze i Karaibach. Ziarna kawy Robusty znajdują się niemal na każdej sklepowej półce.

Podstawową różnicę stanowi większa zawartość kofeiny.

Ten gatunek ziaren kawy został odkryty dopiero w XIX wieku i uwagę plantatorów zwrócił przede wszystkim fakt, iż drzewa z tego gatunku są znacznie bardziej wytrzymałe na warunki klimatyczne, a także rosną częściej niż Arabika.

Ziarna Robusty są okrągłe i mają prosty szew. Robusta jest zdecydowanie łatwiejsza w uprawie. Rośnie na nawet w regionach strefy równikowej. Bardzo duże plantacje tej odmiany są w Wietnamie, Brazylii, Ugandzie i Kamerunie. Ta odmiana ma po 22 chromosomy w każdej komórce dlatego się ją hoduje. Jest też bardziej uodporniona na różne szkodniki i drobnoustroje chorobotwórcze. Smak robusty jest mniej delikatny, ostrzejszy, wyczuwalnie gorzki. Zawiera też znacznie więcej kofeiny niż arabica, dlatego ma silniejsze właściwości stawiające na nogi. .
Strona www: Buy herbal tea online uk